Online Uçak Bileti

 
Alış
Satış
USD USD
6.7573
6.7695
EUR EUR
7.6644
7.6782
EUR GBP
8.5318
8.5762

Bizi sosyal medyada takip edin

facebook 1

Twitter

Google Plus

tursab

Yurtdışı Giriş-Çıkış Kaydı

Acentamız telefonla pasaport bilgisi vermemektedir pasaportlarla ilgili daha detaylı bilgi almak için https://epasaport.egm.gov.tr internet adresini ziyaret ediniz yada en yakın pasaport işlem şubeleriyle irtibata geçiniz...

yurt-disi-giris-cikis-kaydiGiriş-Çıkış belgeleri; Konsolosluklara, Askerlik Şubelerine, SSK, BAĞKUR, YÖK gibi kurumlara verilmek üzere vatandaşlarımız tarafından istenilen yurt dışına çıkış ve ülkemize tekrar giriş bilgilerini içeren belgedir.

Giriş Çıkış Belgesi Alabileceğiniz Birimler;

  • Yabancılar Şube Müdürlüğü
  • Atatürk Hava Limanı
  • Sabiha Gökçen Havaalanı
  • İl Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şube Müdürlüğü
  • İlçe Emniyet Müdürlüğü Pasaport Büro Amirlikleri

Giriş Çıkış belgesi talep eden vatandaşlarımızın kendisine ve kanuni temsilcilerine (Noterden vekalet verilen şahıslar, 18 yaşından küçükler için anne veya babalarına, mahcurluların vasilerine vb.) ikamet ve Giriş-Çıkış yaptığı hudut kapısı fark etmeksizin verilecektir.
Giriş Çıkış sorgulamasındaki kayıtlar 01.01.1992 tarihinden günümüze kadar olan kayıtları kapsamaktadır. 1992 yılı öncesi kayıtlara ulaşılamamaktadır.

Giriş-Çıkış belgeleri bizzat kişilerin kendilerine veya kanuni olarak kişileri temsil eden vekillere verilecektir. Üçünü şahıslara kesinlikle belge ve bilgi verilmeyecektir.

Giriş Çıkış belgesi talebinde bulunan vatandaşlarımız dilekçelerinde,  Giriş-Çıkış kayıtlarının talep nedenini, hangi yıllara ait giriş-çıkışlarını istediğini belirtecektir. Vatandaşlarımızın Giriş-Çıkış kaydı talebi müracaat ettiği iş günü içerisinde en seri şekilde sonuçlandırılacaktır.

Örnek Dilekçe